Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  2 Ağu 2014

  Red Line Enerji İçeceği  Çok marka düşkünü ve bağımlısı biri değilimdir. Her markadan ürünü tavsiyeden çok kullanarak denemek isterim. Bu nedenle en ciddi markaların kapıştığı enerji içeceği pazarında bu kadar bilinmedik bir ürün hakkında makale kaleme almam sizi şaşırtmasın. Red Bull ya da Burn gibi çok bilinen ve tüketilen enerji içeceklerinin aksine bu makalemde yerel firmalardan Kristal Cola'nın "Red Line" isimli bir ürününden bahsedeceğim.

  Yeni trendlere uymayı haz etmem. Bunun yerine kendi kriterlerime uymak ve başkalarının doğrularından ve tercihlerinden çok kendi doğru ve tercihlerimi önemserim. Bunun en bariz göstergesi de Red Line isimli bu enerji içeceğini çok sevmemdir. Red Bull olsun ve diğer pek çok markadan enerji içeceği olsun hepsini denedim ve tüm bunlarda hep bilindik bir tat aldım. Birbirinin benzeri olan bu tat hafif ekşimsi asitli bir gazozu andırıyordu. Ama Red Line diğerlerinin aksine hoşuma giden ekşi olmayan bir tada sahip.

  Bu içeceği gerçekten çok sevdim. İçtiğim içecekten zevkin yanında enerji de alayım derseniz Red Line enerji içeceğini kesinlikle denemelisiniz bence. Tükettiğim Red Bull'un haddi hesabı yoktur. İyi enerji veren ve etkisini gösteren bir içecek ama Red Line tat konusunda Red Bull'u bana göre sollamış diyebilirim. Red Line hakkında bir kaç genel özellikten bahsedeyim:

  • Piyasadaki enerji içeceklerine göre daha düşük enerji verir bu nedenle sağlık riski daha azdır.
  • Diğer enerji içeceklerinin aksine fazla tüketilmesinde sorun yaşatabilen taurin isimli maddeyi içermemektedir.
  • Diğer enerji içeceklerinden daha ucuz olarak 500 ml kutularda 1 Tl den satışa sunulmaktadır.
  • Fiyatına kıyasla oldukça lezzetli tadı bulunmaktadır.

  Tüm bunların yanında nihayetinde bir enerji içeceği olması sebebiyle fazla tüketimden kaçınmanızı ve çok ihtiyacınız olmadıkça enerji içeceği kullanmamanızı tavsiye ederim.

  4 yorum:

  1. Bu mal helal mi acaba,içilebilir mi biz müslümanlar tarafından?Yahudi malı olmasın,üreticisi kim!
   Kuşu anımsatan kanatlı amblem neyin nesi?..
   Red Line kırmızı çizgi yani DİKKAT uyarısını verir..bunun özel bir anlamı olmasın :)

   Sormak zorundayız artık kardeşim.

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Yahudi malı değil Kristal Kola adındaki yerel bir firma üretiyor. İsminin Red Line yani Kırmızı Çizgi olmasının sebebi enerji içeceği olması. Bilindiği gibi aşırı içilmesi vücutta tahribata yol açıyor. Ama helal olmaması konusunda ben hiçbir sakınca görmedim kardeşim. Sigara bile fosur fosur içilip ak ciğerleri mahvettiği bilindiği halde helal deniyorsa bu içecek üstündeki kanatlar gibi melek kalır onun yanında :)

    Sil
  2. Taurin adlı maddeyi içerdiği (600ml) kendi sitelerinde yazıyor.

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Taurin bütün enerji içeceklerinde vardır. Yoktur diyen enerji içeceği değil şekerli sudur. Çünkü bu içeceğe enerji özelliğini bu madde katar zaten. Taurin kullanılması sorun değil. Fazla kullanılması sorun. Ki Redline enerji içeceğinin 600 ml ile redbull ve benzeri diğer enerji içeceklerinin 300 ml kutularında aynı oranda taurin vardır. Bu da redline enerji içeceğini daha güvenli kılar.

    Sil