Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  17 Tem 2014

  Yazıyı Sese Çevirme Servisleri  Teknolojinin  hız kesmeden ilerlediği günümüzde kendi sesinizle zahmet ederek döküman seslendirmenize gerek var mı sanıyorsunuz? İnternet üzerinden online olarak hizmet veren metni sese çeviren servisler sayesinde bir kaç tıklama ile kolayca sesli arşivler hazırlayabilirsiniz. Son derece kullanışlı ve ücretsiz olan bu yazıyı sese çevirme servisleri sayesinde kendi sesli kitabınızı dahi yapabilirsiniz. Bu makalemde 2 adet yazıyı sese çevirme servisinden bahsedeceğim:

  Program Kullanmadan Metni Sese Nasıl Çeviririm?

  http://www.sestek.com/tr/tts-demo

  Sestek online ses çeviri sistemi sayesinde pek çok dilde metni seslendirme şansına sahipsiniz. Zahmetsiz ve son derece kolay bir seslendirme imkanı sunan bu serviste bay ve bayan olmak üzere iki farklı sesi deneme şansına erişebileceksiniz. Sunumlarınızı ya da sesli kitaplarınızı bu iki farklı ses üzerinden deneyerek hoşunuza gideni ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  http://www.ingilizce-turkce-ceviri.net/yaziyi-sese-cevir-donustur.php


  Bu bağlantımızdaki servisimiz de oldukça kullanışlı ve diğer servisimizin alternatifi olacak kapasitede ancak tek dezavantajı sadece bayan seslendirme yapma olanağı sunması. Bu siteden de diğer servis kadar kelimeleri son derece akıcı ve anlaşılabilir çevirebilirsiniz. Diğer servisten avantajı ise daha fazla dilde sesli çeviri yapabilmenizi sağlaması. Özellikle Korece ve Fince gibi son derece telaffuzu zor diller için de bu servisi kullanabilirsiniz.

  Not: Bu servislerin en büyük eksisi en fazla 300 karakterlik metinleri sese dönüştürmenize izin vermesidir. Daha uzun metinleri dönüştürmek için yazımın devamında anlatacağım programı denemenizi tavsiye ederim.

  Yazıyı Sese Çevirdikten Sonra Nasıl İndirebilirim?


  İstediğiniz metni kopyalayarak yukarıdaki servislerden birine yapıştırıp sese dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlem sonucunda online olarak sese çevrilen dökümanı da dinleme şansına sahipsiniz. Buraya kadar her şey normal. Asıl mesele bu ses dosyasını bilgisayara indirmede. Zira yukarıdaki servislerden hiçbirisi ses dosyalarını bilgisayara indirmenize izin vermemektedir.

  Tavsiye Makale: Youtube Reklamlarından Kurtulma >>>
  Tavsiye  Makale: Cepten Bedava İnternete Girmenin Yolu >>>
  Tavsiye Makale: Bilgisayarın Sesini Kolayca Programsız Yükseltme >>>

  Çevrilen sesleri bilgisayara indirmek için IDM adında bir program kullanacağız. Bu programı şuradan indirin ve kurulumu tamamlayın. Programı indirdikten sonra tarayıcınızı kapatıp açın ve sese dönüştürme işlemini yapın. İşlem bitiminde ekranda aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacaktır.


  Bu ses dosyasını indir yazılı buton ekranda belirince üstüne tıklayarak indirme işlemine başlayabilirsiniz. Yalnız bu buton ekranınızın herhangi bir yerinde çıkabilir. Buna dikkat etmenizde fayda var. benim verdiğim resimde Yazı metnine yakın bir yerde göründü.


  Yazıyı Sese Dönüştürme Programı


  Yukarıdaki servisler size yetersiz ya da aşırı basit gelebilir. Bunları daha çok hızlı çeviri isteyen kişiler için tanıttım. Ama uzun dökümanlarınızı sese dönüştürmek isterseniz şuradan indireceğiniz metni sese çevirme programını önerebilirim. 800 küsür megabayt boyutunda olan bu program bilgisayarınızda biraz fazla yer kaplayabilir.

  Her ne kadar boyutu büyük gelebilecek olsa da elinizin altında olacağı gerekçesiyle bu programı kullanabilirsiniz. Şayet sürekli sese dönüştürme işlemi yapan ve bu tür programa ihtiyaç duyabilen biriyseniz programı indirmenizi ve kurmanızı tavsiye ederim.

  Tavsiye Makale: Bugün Bir Çılgınlık Yaptım >>>
  Tavsiye Makale: Reklam Virüslerinden Kolayca Kurtulmanın Yolu >>>

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder