Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  7 Tem 2014

  Türkiye'nin En İyi Hosting Firmaları

  Türkiye Hosting


  Blogger kullanıcısı olduğum için bu konu hakkında yazmam biraz abes kaçabilir ama zamanında az wordpress, vbulletin ve smf lerle uğraşmışlığım yoktur. Hatta blog yazarlığına bile ilk defa özel alan adım ve hostingim ile Blogger'dan bağımsız olarak başlamıştım. Ama gelin görün ki zamanla artan sunucu masrafları bel bükünce bu macerayı uzatmadan Blogger'a taşınma kararı almıştım. Aslında çoğu blog yazarına da aynı şeyi yapmalarını tavsiye ederim. Yine de illa ben kendi başımın çaresine bakmak istiyorum diyenler için bu makalemde Türkiye'de bilinen en iyi hosting firmalarını anlatacağım.

  1) Netinternet Web Hosting

  Bu firma uzun zaman önce keşfettiğim ve ender sorun yaşadığım güzel ülkemin en güzel hosting servislerinden birisidir. 2006 yılından bu yana hizmet veren ve sunucularını Türkiye'de barındıran bu hosting firması oldukça güvenli ve işini temiz yapan bir ekibe sahip. En sıkıntılı zamanlarımda dahi yazdığım mesajlara hızlı geri dönüş yaparak gönlümü kazanmayı bilmişlerdi. Kullanmaya başladığım zamandan bu yana 2 sene geçti ve hizmet kalitesini giderek arttırdığını görüyorum.

  Şayet hem kaliteli hem de güvenli bir sunucumda sitem barınsın diyorsanız Netinternet tam size göre. Yalnız baştan belirteyim fiyatlar piyasadaki diğer sunucu sağlayıcılarına göre yüksek gelebilir ama sunucularını Türkiye'de barındıran ve bu denli güvenli olan çok nadir hosting firması bulabilirsiniz. Çoğu sağlayıcı yurt dışındaki hosting firmalarından kiraladığı sunucuları size pazarlamaktadır. Netinternet kendi sunucularına sahip bir firmadır. Ve sunucu kaynaklı bir sorun olduğu takdirde birinci elden müdahale etmeleri mümkün.

  2) Turhost

  Bu firmayı pek kullanmışlığım yoktur ama bir kaç kere arkadaşlarımın blogları vasıtasıyla deneme şansı buldum ve oldukça hızlı bir hosting olduğunu gördüm. Özellikle bulut sunucu özelliği ve kendi hosting paketinizi seçmenizi sağlayan hizmeti ile Netinternet'e nazaran daha müşteri odaklı bir sağlayıcı bile diyebilirim. Yıllardır bu hostingi kullanan ve tek bir saniyelik aksama yaşamadığını iddia eden arkadaşlarım var. Cidden ben de bu zamana kadar onlardan hosting hakkında bir şikayet duymadım.

  Yıllardır Turhost kullanıcısı olan bir arkadaşım Cpu aşımlarında ya da site saldırılarında firmanın anında site sahibini haberdar ettiğini söyledi. Bu çok önemli ve her firmanın göstermediği bir hizmettir. Çünkü tek tek barındırdığı sitelerle ilgilenmek her firma için zor bir iştir. Bu zamana kadar Turhost hakkında tek kötü bir bilgi ya da şikayet duymadım. Zaten 7/24 destek hizmeti veren hosting firmasının sitesine girerek aklınıza takılan soruları destek ekibine canlı olarak sorabilirsiniz.

  3) Cesur İnternet Teknolojileri

  Türkiye'nin önde gelen bir webmaster forumunu da bünyesinde barındıran güvenli hosting firmalarından birisidir. Önceki tanıttığım iki hosting firmasına nazaran güvenlik konusunda daha deneyimli ve ilgili bir firmadır. Şayet hack saldırılarından aşırı korkan biriyseniz ve siteniz yayında olduğu sürece başınız ağrımasın istiyorsanız bu firmayı gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Ama fiyat konusunda diğer iki servisinde üstünde bir bedel ödeyebilirsiniz. Bunu da hak ettiklerini zamanla göreceksiniz zaten.

  Cesur.net'in 16 GB Ram ve 8 çekirdekli 3 ghz işlemcili sunucularında sitenizi barındırmak isterseniz gayet hiti yüksek ve geliri sağlam bir site olmasına dikkat edin. Çünkü yeni site açacaklar için bu kadar büyük bedel ödeyerek üst düzey güvenlik önlemi almaya gerek yok. Zaten maddiyatına bakacak olursanız yeni sitenizin bu bedeli ikame etme şansının olmayacağını görürsünüz. Bu servis daha çok hiti yüksek ve sunucu canavarı olan site sahipleri için.

  Evet arkadaşlar bir makalemin daha sonuna geldim. Bu yazımda iyi bir hosting seçimi yapabilmeniz için ülkemizin en iyi hosting firmalarını aktarmak istedim. Yerli sermaye'ye katkı sağlamak ama kaliteden de taviz vermemek amacıyla bu sağlayıcılardan birini gönül rahatlığı ile seçebileceğinizi belirtmek isterim. Görüşmek üzere esen kalın...

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder