Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  3 Tem 2014

  Nihat Hatipoğlu'nun Program Başına Aldığı Para  Son zamanlarda inanılmaz bir furya başladı. Artık milletin elinde hesap makinesi ile dolaşarak başkalarının gelirini hesaplama derdine düşmüş olduğunu düşüneceğim neredeyse. Keşke bunu yapsalar aslında. Ama hesaplamayı ya da dayanaklı bilgi alma isteğini bırakın kimse konuşmaktan öteye gidemiyor. Bizim milletimiz çok konuşur ve genellikle de boş konuşur. Harbi harbi sinirimi bozuyor bazı insanlar. Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde dini programların artması ve bu programlardan başı çeken Nihat Hatipoğlu hocanın programının çok izlenmesi birilerinin iştahını kabartmış ki ortalığa bir söylenti yayıldı. Kimi program başına 35 bin tl alıyor diyor, kimi haftalık 80 bin diyor hatta bazıları hızını alamayıp 600 bin tl bile aldığını iddia ediyor. Bununla da yetinmeyip Havuzlu bir kaç villası ve oteli olduğunu söyleyenler de az değil.

  Arkadaş nasıl hastalıklı bir zihniyettir bu ya? Farzet ki Nihat Hatipoğlu 600 bin TL kazanıyor. Bundan sana ne? Gecede bir şarkı söyleyerek milyarları götüren sanatçı kadar da mı değeri yok bu adamın? Ulan adam dinden imandan bahsedince aldığı para göze batıyor ama kendine sanatçı denilen bir kaç zıpçıktı bir taraflarını açarak milyonlara gösterince aldığı parayı hak etmiş oluyor.Vay anasını nasıl bir dünyada yaşar hale gelmişiz be?  Bu adam bir program yapıyor ve program izlendikçe kanal reklamlar alıp gelir sağlıyor değil mi? Bu gelirin sadece kanalın cebine girmesi mi doğrudur yoksa gelirden Nihat beyin de pay alması mı? Yok Nihat bey kazanmasın diyorsan izleme programı kardeşim.

  Tavsiye Makale: Büyük İsrail Projesi ve Yeni Dünya Savaşı Planları >>>
  Tavsiye Makale: Futbol'un İslamın Önüne Geçtiği Ülke >>>
  Tavsiye Makale: Çağımızın En Sinsi Fitnesi Gıybet >>>

  Çok sıklıkla dini programları dinleyebilen biri değilim. Hatta hiç televizyon izlemem. Ama bu adamı arada bir takip etmişliğim vardır. Anlattıkları da gayet doğru ve yıllardır dini kitaplarda dahi yer alan şeyler. Dinimizi tam bilmeyen ya da genç yaşında islamı öğrenmek isteyen insanların bu adama çeşitli sorular sorarak bilgi açlığını gidermek istemesi ve bunun karşılığında Nihat Hatipoğlu'nun belli bir bedel almasının neresi yanlış? Hem adam bir kişiyi değil, televizyon vasıtasıyla milyonlarca kişiyi bilgilendirmiş oluyor. Kaç para aldığı birilerini neden ilgilendiriyor?

  Hadi siyasetçi olsa anlarım. Devlet adamı olsa anlarım. Kamu görevlisi olsa anlarım da adam özel bir televizyonda din hakkında vaaz veren bir hoca arkadaş. Ne senin vergini yiyor ne de evrakta sahteçilik yaparak devletin malını götürüyor. Bunu yapanlara bile ses çıkartılmazken Nihat Hatipoğlu'nun özel bir firmadan kazandığı geliri kimi neden rahatsız ediyor anlamış değilim. Bu kafayla bu ülke insanından hiçbir halt olmaz. Boşuna zorlamayın arkadaş. Yok bor madenleri varmış da Amerika petrolleri çıkarttırmıyormuş da falan filan. Önce bu kafanın değişmesi lazım. Birilerinin gelirini düşünmekten kafayı sıyırmış ve suçu hep başkalarında arayan bir milletiz.

  4 yorum:

  1. Çok ama çok yerinde güzel bir eleştiri olmuş. Bu adam ne kazanırsa kazansın, toplumdaki insanları dine teşvik ettiği için sonuna kadar helaldir. Elbette televizyonda bu olaya az da olsa show katacak. Bunu o istemese onun bir üst makamında oturan kişi isteyecek. Sonuçta para getiren bir durum.

   YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir eleştiri yapmışssınız güzel bir noktaya değinmişssiniz.

   YanıtlaSil
  3. Fiyat epey fazla. Ama programa çağıran kanal da vermesin yani bu da bir gerçek.

   YanıtlaSil
  4. Konu güzel, fakat dilediği ücreti isteyebilir. Kimse neden böyle diyemez. Ücreti kabul eder davet ediyor. Deyim yerinde ise kedi ciğer meselesi gibi olmasın.

   YanıtlaSil