Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  1 Tem 2014

  MHRS Randevu Alma Çilesi  76 Milyon civarında nüfusumuz olmasına rağmen milyarlarca nüfusu olan Çin'den bile geri teknolojisi olan bir ülkeyiz. Hani hep nüfusun kalkınmaya etkisini yıllardır anlatıp bilinçli ve kontrollü çocuk yapmayı bizlere aşılayan hocalarımız vardı bir zamanlar. Al kardeşim sana oran orantı. Bu kadar nüfusa sahip bir ülkenin böyle b.ktan bir teknolojik alt yapısı bilime aykırı. Devlet dairelerindeki vatandaş süründürme sistemi sanki E-devlet vasıtasıyla internete taşınmış. Yıllardır kuyruklarda süründürülen vatandaşa bir de internetten aylarca sıra bekleme eziyeti müstehak görüldü.

  Aylardır bir diş randevusu almak için mücadele veriyorum. Ne zaman sisteme girsem en erken 15-16 gün sonraya randevu bulabiliyorum. Ama gelin görün ki sistem 15 günden sonrası için randevu almaya izin vermiyor. Ertesi gün olunca da 1 saatte boş randevu yerlerinin hepsi doluyor. Bu nasıl işkencedir ya? Ben MHRS üzerinden randevu almak için nöbet mi tutacağım bilgisayar başında? Ya da arttır kardeşim randevu limitini. Hayır devletin amacı vatandaşa hizmet olması gerekirken bizim ülkede vatandaşa işkence olarak uygulanıyor. Taş devrinde miyiz anlamadım ki. Saçma sapan kurallar getirip vatandaşı günlerce hatta aylarca bekletmek hangi hastalıklı anlayışın eseridir çok merak ediyorum.

  Dünyanın gelişmiş ülkelerini boş verin gelişmekte olan ülkelerinde bile böyle bktan uygulama olmaz olamaz. 76 milyon civarında olan nüfusumuza rağmen böyle bir randevu kıtlığı yaşıyorsak Çin'i ya da Hindistan'ı düşünemiyorum bile. Kişi başına düşen geliri boş verin hastane başına düşen insan sayısını biran önce azaltmaya bakın. Can bu kardeşim. Ben bir diş randevusunu bile almak için bu kadar sıra bekliyorsam, daha ciddi hastalıkları olan zavallı vatandaşlarımızın vay haline.

  Hep söylerim Allah bu ülkede kimseyi hastanelere ve adalet saraylarına düşürmesin... İnsan hastalıktan değil beklediği kuyruktan ölür. Adalet sistemimiz de ondan aşağı kalır değildir hani.

  2 yorum:

  1. Teknoloji ile gelişen noktalar var, onu göz ardı edemem.
   Ama sağlık sektöründe durum anlattığınız gibi.
   Bu sadece devlet daireleri için geçerli değil.
   2 sene önce başıma geldi, İstanbul'un göbeğinde, özel bir diş hastanesinde (klinil değik dikkatinizi çekerim, 5-6 katlı hastane) diş çekimi için 1 ay sonraya randevu vereceklerini söylediler.
   Bende cinnet hali tabi!

   Tapu, nüfus işleri, belediye hizmetlerinde eskiye oranla daha hızlıyız, bu sevindirici.
   Ama sağlık... Topallıyor maalesef:(

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Zaten son 10 yılda çok büyük gelişme sağlandı buna lafım yok. Daha önceki yöneticiler sağolsun sadece yedikleri için ancak bu kadar toparlanabilmiş sistem. Ama adam ister istemez isyan ediyor işte bu çağda bu teknoloji çekilir çile değil. Senin durum da benimkinden farksızmış.

    Sil