Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  20 Tem 2014

  İsrail Filistin'den Ne İstiyor?

  Tarih hep bir devletin yıkılışını ve bir başka devletin yükselişini yazar. Senaryo aynı ama durum farklı. Ortadoğu'da zerre kadar hakkı olmayan Yahudiler'in ABD ve İngiltere desteği ile suni bir devlet oluşturması bombanın fitilini ateşleyen olaydı. İslam coğrafyasının tam göbeğine İsrail adında bir Yahudi devletinin enjekte edilmesi dinamit dolu bir fıçının içine kor alevin koyulması gibiydi. Tüm uyarılara rağmen İngiltere ve ABD'nin bu şımarık çocukları istediklerini almış, parasal güçleri ile dünyaya istedikleri coğrafyada vatan sahibi olmuştu. Ne açıdan bakılırsa bakılsın istediğini almış olan İsrail tüm bu gelişmelerin yanında 2014 yılına girilmesine rağmen hala Filistin halkından ne istiyor?

  Bu sorunun cevabını Yahudi hırsını bilmeyen hiç kimse veremez. Allah'ın defalarca peygamber gönderdiği ve her gönderilen peygamberin katledildiği bir milletten bahsediyoruz. Gözü para ve bencillikten başka hiçbir şeyi görmeyen bu lanetli halk asırlarca kendilerine gönderilen peygamberleri dinlemedikleri gibi kendisi haricindeki halklara gönderilen peygamberleri de sırf bencillikleri yüzünden kabul etmedi. Yaşadıkları her ülkede para hırsları sayesinde en üst kademelere ve şirketlere sahip olan bu kan emici insanlar bu mevkileri çıkarları için her fırsatta dünyanın gözü önünde dahi kullanmaktan kaçınmadılar.

  Tavsiye Makale: 3. Dünya Savaşı ve Büyük İsrail Projesi! >>>
  Tavsiye Makale: İsrail Devleti Nasıl Kuruldu? >>>

  Yıl 2014 her şey değişti, teknoloji gelişti ama Filistin halkının çilesi 1948'den beri değişmedi. Hiçbir hakkı olmadan bir devletin içine yerleşmek ve bu ülkede bir hastalık gibi adım adım büyüyerek yayılmak üstelik bunu dünyanın gözüne sokarcasına yapmak herhalde başka bir milletin işi olamazdı. Bu adiliği ve şerefsizliği ancak kundaktaki çocukları, hamile kadınları dahi gözünü kırpmadan öldüren İsrailoğulları yapabilirdi. Dünya her şeye seyirci kalmakta ve akan kanın durması için hiçbir şey yapmamakta, İsrail de Filistin adına geride hiçbir şey bırakmamakta kararlı.

  İsrail Filistin'den ne bir toprak ne bir kaynak istiyor. İsrail artık toprağa da paraya da itibara da doymuş batının şımarttığı bir piçi oynuyor. Artık sıkıntı Filistin toprakları değil, Filistin halkı. Mesele yıllardır açık hava hapishanesinde gibi davranılan Filistin halkının bitirilememesi. Bunun yavaş yavaş ve dünyaya hissettirilmeden uygulanamayacağını anlayan gayri meşru İsrail devleti, artık dünyanın gözü önünde katliam yapmaktan çekinmiyor. Eli kuvvetli, arkası sağlam. Dünyanın %90'ı fakir %10'u zenginlerden oluşuyorsa bu %10'luk kısım ekseriyetle İsrailoğullarının elindedir. Kim ne derse desin, kim İsrail'e laf ederse etsin artık bu şımarık devletin umurunda değil. Çünkü güç ve dünya dengeleri artık tamamen Yahudilerin elinde.

  Gezi Parkı olaylarında biber gazının miktarını hesaplayan ve bunun için Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkan ABD ve AB bugün İsrail'in yaptığı katliamlar için müdafaa tanımını yakıştırıyor. 8 milyonluk koca İsrail devleti sayısı bir kaç yüz milyonu geçmeyen Gazze halkından ne çekiyormuş da haberimiz yokmuş. Neyin müdafaasıdır neyin savunmasıdır anlamak için akıl kullanmak boşuna. Bir delinin dahi inanmayacağı nedenlerle dünyanın en prestijli medyaları İsrail yanlısı haberler sunuyor. Bir sokak köpeği dahi öldürüldüğü zaman dünyadan tepki topluyor ama Filistin'de öldürülen milyonlarca masumun sokak köpeği kadar değerinin olmadığı görülüyor.

  İsrail Filistin'den ne bir toprak ne de bir kaynak istiyor. Bu gözü dönmüş kuduz köpekler sadece ve sadece masum Filistin halkının tamamen yok olmasını istiyor. Ve sakın sanmayın ki onlar sadece Filistin ile yetinmek istiyor. Bu kuduz köpekler zincirlerinden boşaldı ve İslam coğrafyasını talan etmek için gün be gün ilerliyor.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder