Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  10 Tem 2014

  Google ve Kendimi Şanslı Hissediyorum Butonu  Yıllardır dünyanın dört bir yanından milyarlarca kişinin kullandığı bir site Google'da neredeyse hiç kullanılmayan ya da en azından bizim ülkemizde pek ilgi uyandırmayan bir buton "Kendimi Şanslı Hissediyorum". Harbiden ya ben bile ne işe yaradığını bildiğim halde neredeyse hiç kullanmıyorsam, bilmeyen adam neden kullansın değil mi? Ama gerçekten çok absürt bi buton ya. Koskoca Google gibi dünyada milyarlarca ziyaretçisi olan bir sitenin bu kadar gereksiz bir özelliği ne diye hizmete sunduğunu hala anlamış değilim.

  Bilmeyenler için hemen izah edeyim bu buton yaptığınız aramalarda tıklanılması halinde sizi rastgele bir siteye gönderir. Şanstan bahsetmesinin sebebi de budur. Ancak gönderdiği siteler mutlaka aramanızla ilgili sitelerdir. Yani şans dedikse de sizi alakasız ve saçma sapan bir siteye yollayacak hali yok koskoca Google'un değil mi? Ama bu buton genelde aramalarda ilk sıradaki siteye yönlendirme yapmaktadır. Yani daha çok iki tıklama yapmak yerine bir tıklama zahmetine girmenize yarayacak bir zımbırtı. Her neyse ben anlatmış olayım da ister kullanırsınız ister kışa saklar kompostosunu yaparsınız.

  Tavsiye Makale: Youtube Reklamlarından Kurtulma >>>
  Tavsiye Makale: Dünyadaki Hack Saldırılarını Görme >>>
  Tavsiye Makale: Reklam Virüslerinden Kolayca Kurtulma >>>

  Eminim ki bu yazımı okumadan önce böyle bir butonun varlığından dahi haberiniz yoktu. Hatta böyle bir buton var mı cidden diye birazdan Google amcayı ziyaret edecek ve gözlerinizle görmek isteyeceksiniz. Hatta bununla da yetinmeyip bu butonu siz de denemek isteyeceksiniz. Yapmayın böyle şeyler. Ne gerek var yahu? Bana soracak olursanız Google arama butonunun tek durmasından pek hoşlanmayarak estetik açıdan güzel görünmesi için bu butonu da eklemiş. Yoksa yıllardır bu kadar kullanılan bir sitede bu kadar az bilinen bir buton olur muydu? Saçma! Çok saçma...

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder