Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  2 Tem 2014

  Google Görsellerde Resmin Tüm Boyutlarını Bulma  Google gerçekten harika bir arama motoru ve insanlık için aslında bulunmaz bir nimet. Doğru kullanıldığı taktirde en zor zamanlarınızda bile size harika arama çözümü sunacaktır. Özellikle yeni yazılarında sürekli görsel ihtiyacı duyan webmasterlar için Google görsel aramaları son derece önemlidir. Zira bu aramalar sayesinde her makale için yeni görsel hazırlamak yerine kolayca görsel bularak yazımızı tamamlayabiliyoruz. Ancak sorun şu ki her zaman hoşunuza giden görselin istediğiniz boyutta olanını bulamayabilirsiniz. Örneğin çok Türkiye hakkında bir yazı kaleme aldınız ve görsellerde bir resim beğendiniz. Ancak bu resim çok küçük boyutlarda ve yazınıza eklenmeyecek kadar komik bir ebatta. İşte bu gibi durumlarda aşağıdaki anlatımım size yardımcı olacaktır.

  İlk olarak aranacak kelime girilir ve görseller sekmesine tıklanır. Açılan sayfada beğendiğiniz görselin üzerine tıklayarak genişletilir. Bu görselin Google üzerine indexlenmiş tüm boyutlarını görmek için resim yukarıya doğru tutup sürüklenerek açılacak olan bölmeye bırakılır. Anlamayanlar için şu şekilde göstereyim:


  Görseli sürükleyip bırakınca bizi bir sayfaya yönlendirecektir. Açılan sayfada aramasını yaptığımız görselin benzerlerini, diğer boyutlarını ve internet sayfalarını bulabiliriz. Buradan sonrası çok kolay. Şayet görselin Google üzerine kayıtlı tüm boyutlarını görüntülemek isterseniz açılan sayfadaki "Tüm boyutlar" linkine tıklamanız yeterlidir.

  Tüm boyutlar linkine tıkladıktan sonra açılacak sayfada sadece sizin aradığınız görselin çeşitli ebatlardaki görselleri yer alacaktır. Buradan istediğiniz boyutu seçerek görseli indirebilirsiniz.

  Bu yazımda Google görseller özelliğini kullanarak resimlerin tüm boyutlarını bulma yöntemine değindim. Bir başka makalemde görüşme ümidiyle. Takipte kalın :)

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder