Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  12 Tem 2014

  Filistin Adında Bir Ülke Vardı!  Yıllar önce Ortadoğu'da İsrail adında bir ülke yoktu. Anlaşmalar yapıldı, Osmanlı paylaşıldı ve Yahudiler Kudüs'te kendine yer buldu. Onca yıl yaşanan katliamlar ve göz yaşından sonra 2014 yılına gelindi ve artık haritada Filistin adında bir ülke yok. Filistin adında bir ülke yok evet ama yakın zamanda Filistin adında bir milletin kalacağı da yok.

  Düşman kundaktaki bebeği dahi öldürebilen resmi bir devlet ordusu. Bir milletin geleceğine dahi göz dikmiş kudurmuş bir şekilde vatanına yabancı ettiği insanlara yaşam hakkı tanımayan bir devlet. Hayatın tüm yaşam sıkıntısının yanında bir de açık hava cezaevine dönen bu coğrafyada İsrail gibi musibet bir devlete komşu olmak zorunda bırakılmak.

  Dünyanın en büyük çaresizliği nedir diye sorsalar verilebilecek en net yanıt "Filistin'de doğmak." olurdu sanırım. Geleceğini hayal etmekten korkutulmuş bir millettir Filistin. Ne yaparsa yapsın dünya tarafından dışlanılmış bir devlettir Filistin. Bir köpeğin dahi yaşam hakkını savunan dernekler varken bu coğrafyada doğan bir çocuğa dünya tarafından köpek kadar değer verilmediği gariban bir millettir Filistin.

  Ne dersek boş, ne anlatırsak anlamsız artık. Yıllar önce ölmüş insanlık ve olmayan vicdanların dünyanın bir yerinde saniyede ölen çocuklar için, masum insanlar için söyleyebileceği tek söz yok. Milyarlarca dünya nüfusu bir kaç milyonluk İsrail'in sömürgesi artık...


  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder