Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  11 Tem 2014

  Embedly ile Paylaşılan Linkleri Önizlemeli Gösterme  Çoğu blog yazarı bir kaç yazısında mutlaka link paylaşımı yapmaktadır. Kimi zaman aldığı bir alıntı için kaynak linki gösterebilir, kimi zaman bir site ya da program indirme linki paylaşımı yapmaktadır. Ama hepsinde mutlaka link paylaşımı yapılmaktadır. Kimi insanlar bilmedikleri bağlantılara tıklamak istemeyebilir ki bunda gayet de haklıdırlar, bunun için tam da işinizi görecek bir araç var.

  Embed.ly Nedir?

  Yazınızda paylaştığınız bağlantıların tıpkı Facebook üzerinde paylaşılması gibi önizlemeli görüntüsünü eklemenizi sağlayan Embedly servisi sayesinde ziyaretçilerinizi şüphelerinden arındırabileceksiniz. Tıpkı Facebook üzerindne link paylaşımı yapılmış gibi görüntü oluşturan bu araç sayesinde paylaştığınız bağlantıların resim ve açıklamasını otomatik çekerek hoş da bir görüntü oluşturabiliyorsunuz. Embedly adındaki bu servisin önizlemesi şu şekildedir:

  Blog Yazmanın Nedenleri ve İncelikleri

  Embed.ly Nasıl Kullanılır?

  Kullanımı oldukça basit olan bu servisi denemek için ilk olarak embed.ly adresine giriyoruz Açılan sayfada "Create Embed" butonuna tıklayarak önizleme oluşturacağımız bağlantı adresini "Paste in a URL" yazan boşluğa yapıştırıyoruz. Bir müddet beklemeniz halinde servis size bir kod verecektir. Bu kodu kopyalayarak yazınızda istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz servise üye olarak önizleme aldığınız linklerin kayıtlanmasını sağlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar. Güle güle kullanın :)

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder