Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  5 Tem 2014

  Blogger Service Unavailable Hatası  Sanki hiç sıkıntımız yokmuş gibi sevgili Blogger son zamanlarda bir hata daha türetti. Bazı Blogger servisini kullanan blog sitelerine girmeye çalışıldığında Service Unavailable şeklinde bir hata ekranıyla karşılaşabilirsiniz. Bu hata aslında yeni değil. Eskiden beri karşılaşılan bir şeydi ama şimdi gündeme getirmemin sebebi eskiye oranla daha fazla görülmeye başlamış olması.

  Service Unavailable Hatasının Sebebi Nedir?

  Aslında bu hata sadece Blogger için görülen bir hata da değil. Pek çok sitede karşılaşmanız muhtemel bir sorundur. Ama genelde yoğun kullanılan siteler ve servislerde görüldüğü için daha çok Blogger ya da benzeri ücretsiz blog hizmeti sunan servislerde karşılaşılabiliyor.

  Service Unavailable Hatası Çözümü Nedir?

  Şayet özel bir hostingde barınan siteniz varsa bu hata büyük ihtimalle yoğunluktan kaynaklanıyordur. Hosting sahibinizle iletişime geçmeniz halinde sorunun kısa sürede düzeltileceğinden eminim. Çünkü sorun daha çok hosting limitleriniz ya da hosting firmanız kaynaklıdır. Ancak Blogger gibi ücretsiz servis kullanıcısıysanız sizin yapabileceğiniz malesef hiçbir şey yok. 

  Bu sorun Blogger sitelerinde anlık görülen ve geçici bir sorundur. Bir kere karşılaştıysanız panik yapmanıza gerek yok yoğunluk kaynaklı bu sorun arada bir sitenizde görülebilir. Ancak bir kaç dakika aralıklarla sık sık karşılaşıyorsanız sorunu Blogger teknik servisine iletebilirsiniz. Bunun için de Blogger panelinizin sağ alt kısmındaki "Geri Bildirim Gönder" kısmına tıklamanız ve sorunu belirtmeniz yeterlidir.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder