Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  2 Haz 2014

  Başbakan Erdoğan İsrail'li Gazeteciyi Yerin Dibine Soktu!  Mübarek ay Ramazanda Filistin halkına karşı başlattığı harekat ile İsrail dünyadan tepki almaya devam ederken Filistin meselesinin en eski savunucularından başbakan Erdoğan yine İsrail medyasına bir ders verdi. İsrail'li bir gazetecinin yer altı tünelleri kullanılarak Filistin halkının Gazze'ye silah soktuğunu söylemesi üzerine başbakan şu dikkat çekici cevabı veriyor: "O tünellerden geçse geçse küçük çaplı silahlar geçer ama Filistin tank ve toplarla kuşatılıyor değil mi?"

  Ülkemizde başbakanın politika ve siyaset gereği "One minute" tepkisi verdiğini iddia eden kesimler vardı. İlk olarak söylemeliyim ki bir futbolcuya gol atmak ve para kazanmak için top koşturuyor demek ne derece saçma bir sözse, işi siyaset olan birine de oy toplamak için bu meselelere tepki koyuyor demek o derece saçmadır. Tabi ki oy için verilecek bu tepkiler. Çünkü insanların hassasiyeti var. Mesele bu hassasiyete duyarlı kalıp sessiz durmamaktadır. Tüm dünyanın sessiz bir şekilde kuzu gibi olanları izlemesi karşısında bir ülke başbakanının çıkıp İsrail'e "Siz terörist devletsiniz" diyebilmesi benim gözümde oy için de olsa para için de olsa "Helal olsun." dememe neden olur.

  Asıl İsrail'e kıytırık kınama yazıları ile tepki koymaya çalışan bazı kesimlerin ne kadar yapmacık ve oy endişesi içinde olduğu rahatlıkla görülebilirken hala başbakana bu eleştiriyi yapanlar kusura bakmasın çok komik duruma düşüyorlar. Bu konu hakkında sayfalarca yazabilirim ama konuyu dağıtmadan yazımı başbakanın şu harika sözü ile noktalıyorum:

  "Siz Güney Afrika'da huzur ve güven içinde yaşayabiliyorsunuz ama Filistin'li kendi topraklarında bu huzuru bulamıyor"

  3 yorum:

  1. Cumhur Başkanlığı seçimleri var ya yap reklamı yap. Neyin ne olduğunu halk biliyor, İsrail'e arka çıktığını da biliyor.

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Yapsın reklam yapsın..en azından reklamını yaptığı adam ADAM..
    Halk biliyor elbet..avuçları da açık dua ediyor..

    Bu arada halk kaç LİDER'e böyle dua etti acaba?

    Adsız olarak yorum yazmak da korkaklıktır ben bunu bilirim,kimsiniz efendi?

    Sil
  2. Adsız kişi halk biliyor demiş halk zaten erdoğanı seçti ;)

   YanıtlaSil