Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  31 Tem 2014

  Android Telefonlarda Tuş Kilidi Butonunu Değiştirme  Koskoca Google her şeyi düşünüp muazzam bir işletim sistemi yapmış ama bu işletim sistemini kullanan telefon ve tablet markaları çözüm üretmekten ve çok bariz ihtiyaçları dahi düşünmekten aciz. Bugün android telefonların %90'ında tuş kilidi ile telefonu açıp kapatma fonksiyonu tek bir butonda kullanılıyor. Bu kadar saçma ve geleceği görmeyen bir tasarımın neredeyse her marka tarafından kullanılması ya dar görüşlülük eseridir ya da her şeyi hazır olan işletim sistemi kullanan markaların hazırcılığa alışmasıdır. Başka bir izahı yok bana göre. Çünkü bir kaç ay ya da sene içerisinde sürekli tuş kilidi açıp kapatma nedeniyle yalama olup bozulan bu buton telefon açıp kapatmanıza da engel olabiliyor.

  Tavsiye Makale: Android Telefonu Hızlandırma >>>
  Tavsiye Makale: Arama ve Mesaj Engelleme >>>

  Tek bir butondan tuş kilidi açıp kapatmak zaten o butonu bozmaya yeterken aynı butona bir de cihazı açıp kapatma işlemi yüklenmesi gerçekten sorunu kaçınılmaz hale dönüştürüyor. Neyse ki benim de başımı kısa süre önce ağrıtan bu sorun çözüme kavuştu. Bir kaç basit ekran kilidi uygulaması ile bu sorundan siz de kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefon ya da tabletinizin Google Play marketinden Lock Screen 7 isimli uygulamayı indirmeniz olacaktır. bu uygulamayı indirdikten sonra masa üstüne ekleyeceğiniz Lock Screen 7 widgeti sayesinde ekrandaki uygulama simgesine tıklayarak telefonunuzun tuşlarını kilitleyebilirsiniz. Lock Screen 7 uygulamasını şuradan indirebilirsiniz.

  Lock Screen 7 aynı zamanda tuş kilidi görevini başlatma butonundan alarak ses açma ve kapatma butonlarına vererek tuş kilidini kolayca açmanızı da sağlıyor. Yani Lock Screen 7 hem tuş kilisi açma hem de kapatma için benzersiz bir hizmet sunuyor. Bazı benzer uygulamalar sadece tuş kilitlemeye yararken Lock Screen 7 aynı zamanda tuş kilidini açabilmeniz için de alternatif sunabiliyor. Siz de bu harika uygulama sayesinde bu sinir bozucu sorundan kurtulabilir bu sayede telefon tasarımcılarının aptallıklarının ceremesini çekmek zorunda kalmazsınız. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var telefonunuzda Android Asistant gibi hafıza temizleyen ve uygulamaları otomatik kapatan bir program kullanıyorsanız bu programdan Lock Screen 7 uygulamasına izin vermeniz gerekiyor. Çünkü Lock Screen 7 işini yapabilmesi için arka planda sürekli çalışır halde kalması lazım.

  1 yorum:

  1. uygulamay indirdim ama butonu değiştiremedim yardimci olurmusunuz

   YanıtlaSil