Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  8 Haz 2014

  Youtube Video Öncesi Reklamları Engelleme  Son zamanlarda sinirimi en çok bozan şeylerden biri de Youtube tarafından her video öncesinde görülmek zorunda bırakıldığınız reklamlardır. Yani bir site biraz tercih edilmeye görsün hemen acısını kullanıcılarından çıkartmak, daha fazla para kazanmak yarışına giriyor. Tamam sağa sola yukarıya aşağıya reklamlarını koy biz de tıklar destek oluruz zaten de gözümüzün içine ne sokuyorsun be kardeşim? İşin komik yanı test aşamasında olan bu özelliği neticesinde Youtube zaman zaman yarım dakikaya varan zorunlu reklamlar da çıkartabiliyor karşınıza. Çok sık görülmese de ben bir kaç kez denk geldim ve sinirimden videoyu kapattım. Her şeyi geçtim zorla reklam izletme mantığı yüzünden televizyonu izlemeyi bırakmış adamım. İnternet dünyası da buna doğru giderse çaresini mutlaka ararım. Aradım ve de buldum nitekim.

  Bu makalemde Youtube tarafından reklam işkencesi çektirilen zavallı insanlara bir çözümün olduğunu duyurmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. "Youtube™ için Adblock" isimli chrome eklentisi sayesinde artık her video öncesinde reklam izlemek zorunda değilsiniz. Bu büyük eziyetten kurtulmak için tek yapmanız gereken şuradaki sayfayı ziyaret etmek ve uzantıyı eklemek olacaktır. Her şey bu kadar. Yükleme tamamlandıktan sonra reklamsız Youtube keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Bir kaç gündür bu eklentiyi kullanıyorum ve hiç bir reklama denk gelmedim diyebilirim. Opera kullanıcıları şuradaki eklentiyi indirebilirler.

  Tavsiye  Makale: Cepten Bedava İnternete Girmenin Yolu >>>
  Tavsiye Makale: Programsız Bilgisayarın Sesini Yükseltmek >>>
  Tavsiye Makale: Prensesi Kurtardığına Pişman Olan Oyun Kahramanı >>>


  Tarayıcı olarak Mozilla ya da Explorer kullananlar için link veremiyorum çünkü bu eklentinin o tarayıcılar için geliştirilmiş versiyonunu görmedim. Şayet Youtube videolarından kurtulmak istiyorsanız şimdilik Chrome kullanmak zorundasınız gibi görünüyor. Ama zaten bana sorarsanız Chrome'dan başka tarayıcı kullanmayın derim. Neyse lafı fazla uzattık. Şimdilik Youtube'un reklam işkencesinden bir nebze de olsa kurtulduk. Herkesin artık Youtube'da işkencesiz eğlenceli vakitler geçirmesini dilerim :)

  Tavsiye Makale: Unutulmayan Yabancı Şarkılar >>>
  Tavsiye Makale: Ruhu Dinlendiren Müzikler >>>


  Ha unutmadan! eklentilerin çalışıp çalışmadığını aşağıdaki eğlenceli video üzerinde deneyebilirsiniz:

  13 yorum:

  1. Hay Allah razı olsun iyice çığırından çıkmıştı bu durum çok çok teşekkür ederim.

   YanıtlaSil
  2. Aynı şey izlesene gibi siteler için de gerekli. Bu tür siteler daha bir facia. Ne de olsa Türk web sitesi kafası, biraz ziyaret geldikten sonra her tarafı reklamla doldurma üzerine kurulu

   YanıtlaSil
  3. İnternet Explorer için var mı peki???

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Cidden explorer kullanıyor musunuz hala? Malesef explorer için böyle bir eklentiye rastlamadım. Ama bence biran önce o tarayıcıdan kurtulun. Chrome kullanmaya başlarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

    Sil
  4. https://addons.opera.com/tr/extensions/details/adblockforopera/?display=tr Opera Browser için AdBlock eklentisi

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Öneriniz için teşekkürler yazıya ekliyorum.

    Sil
  5. kahretsin! uzantıyı kaldırmışlar

   YanıtlaSil
  6. öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim gerçekten başarılı fakat ben en yoğun kullandığım bilgisayarımda nedense Explorer dan başka tarayıcı kullanamıyorum (Windows 8,1 e yükselttikten sonra) hiç biri çalışmıyor. bu konuda bir öneriniz var mı? ve sanırım hala Explorer için bir eklenti çıkmış değil :(

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Merhaba Gökalp Bey. Bilgisayarınızda başka tarayıcı çalışmıyorsa bu muhtemelen virüs girmesi sonucu oluşan bir durumdur. Lütfen bilgisayarınızı Combofix programı ile temizleyin ya da şuradaki yazımda tanıttığım programı kullanın:

    http://www.masivaname.com/2014/06/bilgisayara-bulasan-reklam-viruslerini-temizleme.html

    Diğer yandan evet henüz explorer için böyle bir eklenti geliştirilmedi diye biliyorum.

    Sil
  7. milletle dalga geçmeden cevap verebilmeyi öğrenin

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Ben kimseyle dalga geçmedim. Ayrıyetten kime nasıl davranacağımı size soracak değilim haddinizi bilin.

    Sil
  8. Çok teşekkürler çok işime yaradı.

   YanıtlaSil