Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  26 Haz 2014

  Sinir Bozan Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

  Ne sinir bozucu bir icattır bu Facebook oyunları arkadaş. Zırt bırt gelen oyun isteklerini ısrarla reddetmeme rağmen o istekleri yılmayan azimle yeniden gönderen Türk insanındaki gayrete hayranım. Oyunlarda bölüm geçme adına tüm arkadaşlarını rahatsız etmeyi göze alan insanımızdaki o eğlence aşkına da cidden şaşıyorum. Şu oyunlarda gösterdiğimiz çabayı, emeği biraz olsun gerçek hayattaki işinize göstermiş olsak muazzam sıçrama yapacaktır ülke eminim.

  Neyse konumuza dönecek olursam bugün Türk insanının azimle göndermekte ısrarcı olduğu oyun isteklerininden kurtulmanın bir yöntemini anlatacağım. İlk olarak aşağıdaki linke tıklayarak Facebook ayarlar sayfasına gidiyoruz.

  https://www.facebook.com/settings?tab=blocking

  Açılan sayfadan sol kısımdaki Engelleme seçeneğine tıklıyoruz. Son olarak sayfanın en alt kısmında yer alan Uygulamaları Engelle kısmına gelerek boşluğa istekleri sıkça gelen oyun isimlerini teker teker yazıp onaylıyoruz.

  İsim yazma konusunda endişe duymanıza gerek yok çünkü ilk harfi girmeye başladığınız andan itibaren Facebook aramanıza uygun oyun isimlerinini listeleyecektir. Sizde içlerinden seçerek kolayca engelleme yapabileceksiniz. Bunun haricinde gelen isteklerin yanında çarpı işaretine tıklayarak da oyunları engellemeniz mümkün.

  Ancak unutmayın şayet kendinizin de kullandığı bir uygulamayı engellemeye kalkarsanız artık o uygulamaya erişemeyecek olmayı göze almalısınız.

  4 yorum: