Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  24 Haz 2014

  Polisin Aradığı Suçlu Fenomen Oldu!  Bu Amerikalılar bir harika dostum. Kafası 7/24 güzel olan bir bizim ülkemizin insanları diye düşünürdüm. Meğer daha tuhaf milletler de varmış yer yüzünde. ABD polisi silahlı soyguna adı karışan zanlıları yakalamak ve teşhir etmek amacıyla Facebook üzerinden fotoğraflarını paylaştı. Buraya kadar her şey normal ama ilginç olan bu fotoğraflardan birini çok beğenen ABD'liler kısa sürede zanlıyı fenomen haline getirdiler.

  Polisin tarafından paylaşılan Jeremy Meeks'in fotoğrafı sadece bir gün içinde 58 bin kişi tarafından beğenildi ve 17 binin üzerinde yorum aldı. Suçluyu çok yakışıklı bulan ABD'liler hayranlıklarını belirtmekle kalmayıp şimdiden kendisini kurtarmak için kefaret parası toplamaya başladılar. Suçluyu teşhir edip halkı uyarmak isteyen Polis aslında suçluya hayatının iyiliğini yapmış oldu.

  İnsanlık nereye doğru gidiyor artık kestiremiyorum. İnsanlar kafayı yemiş biçimde sosyal medyanın etkisi altına girmiş ve kendine yeni fenomenler arama yarışında. Bu gidişin sonu umarım hayırlı biter yoksa dünya cidden yaşanacak yer olmaktan çıkmaya başladı. Bir suçluya sırf görünüşü yüzünden hayranlık beslemek ve onun ruh hali ya da yanlış davranışlarını önemsememek nasıl bir zihniyetle açıklanabilir? Hadi hepsini geçtim bu hapishane kaçkınının neresini beğendiniz lan?

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder