Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  5 Haz 2014

  Nestle Crunch'ın Yeni ve Dahiyane Reklamı!  Artık öyle bir noktaya geldi ki bu iş, reklamları bizim ülkede silah zoruyla mı yaptırıyorlar diye düşünür oldum. Şu yukarıdaki yeni Nestle Crunch reklamını izlediğinizde siz de bana hak vereceksiniz. Gerçekten ne amaçla çekildiğini bırakın ne mesaj verdiğini dahi anlayamadığım bu garip reklam insanlara Nestle Crunch tükettirmeyi başaracaksa ben de bu ülkede daha durmam. Çünkü bu reklama bakıp Nestle Crunch alacak adamların olduğu ülkede yaşanmaz zaten.

  Koskoca Nestle firmasının çektiği bu hiç de komik olmayan ve bir o kadar da saçma görünen reklamına mı yanarsın, tüm dünyada dahiyane reklamlarla insanların bilinç altında yer bırakan firmaları görüp ülkemizin haline mi acırsın? Reklam şirketlerimiz saçmalamakta birbiriyle yarışır oldu. Ama onlara kızamıyorum açıkçası. Bu "troll" saçmalığını başlatan inci sözlük denen garip bir oluşum bulunmakta ülkemde. Neye hizmet ettiği henüz bilim adamlarınca tespit edilemeyen bu insanlar bir takım şeylerle alay edip kendilerince trend eğlence biçimleri üretiyor. Bunu fırsata dönüştürüp kullanmak isteyen reklam firmaları da bu saçma sapan insanların peşinden sürükleniyor. Ne diyim? Yolunuz açık olsun...

  4 yorum:

  1. Ben bu reklamı çekenlerin ruh ve sinir hastalıkları doktoruna görünmeleri gerektiğini düşünüyorum.

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Bencede. Bundan sonra Nestle yiyecek olsam bu reklam aklıma gelir vazgeçerim o derece.

    Sil
  2. Otuz saniye izledim hayattan soğudum resmen! Hani bir önceki yorumumda söylemiştim hatırlarsınız, reklamcılar ila zeka arasında bir korelasyon olmalı ama görünen o ki bu reklamı yapanlar sanırım zeka denilen potansiyelden mahrumlar.

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Tabiki reklamcılar ile zeka arasında bir kolerasyon var ancak ülkemizdeki herşey gibi reklamcılar da saçmalamakta bir numara olduğu için bu tür rezillikler görmemiz çok doğal.

    Sil