Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  28 Haz 2014

  Kore Filmleri ve Mide Kaldırmayan Sahneleri  Sadece bana mı denk geliyorum bilmiyorum. Ama ne zaman bir Güney Kore filmi izlesem mutlaka midemi alt üst eden bir sahnesi olabiliyor. Bir filmde adamın boğazından dinleme cihazı sokuyorlar bunu fark eden şahıs bir poşet müsil ilacı içip klozette bu cihazı arama çabasına giriyor. Hepsini geçtim de klozetin içini göstermek zorunda mısın diye sorarlar adama. Başka bir Kore filminde yarasa çorbası diye bir yemeği kafasına dikerek içen bir adamla karşılaştım. Bir de film romantik komedi türünde bir yapım.

  Aslında izlediğim her Kore filminde bir iğrenç sahne vardı cidden. Hepsini tek tek yazsam okuyanların midesi de kaldırmaz eminim. Ulan biz izlerken mide krizleri geçiriyoruz da bu adamlar çekerken nasıl rahatsız olmuyorlar diye düşünüyor insan. Ayrıyetten adamlardaki oyunculuk yeteneği mükemmel ötesi. En zor ve kan donduran sahneleri en usta şekilde çekebilen başka millet görmedim. İzlerden filmdeki kötü kahraman olan bir psikopata dahi hayran kalıyor insan.

  Kore filmlerini seviyorum senaryo itibari ile çok sağlam yapımlar üretiyorlar iyi güzel hoş ama kardeşim şu her filmde bir iğrenç sahnenin bulunması ihtimali beni biraz düşündürüyor. Film izlemenin en iyi zamanları olduğu şu Ramazan ayında açıp bir Kore filmi izlemeyi düşünemiyorum. Ek olarak bazı Kore filmlerinde +18 sahnelerin Hollywood filmlerinden bile fazla yer verilmesi gerçekten sinirimi bozan bir başka nokta oldu. Ne güzel senaryolar üretiyorsunuz ne diye filmin arasına mide bulandırıcı ve sinir bozan erotik sahneler iliştiriyorsunuz ki? Ya bir de o öpüşme sahneleri nasıl bir olaydır anlamadım. Birden öpüşmeye başlayan çiftin ilk olarak birbirini boğazlamaya çalıştığını düşündüm. Neyse siz siz olun Ramazan ayı çıkmadan Kore filmi izlemeyin.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder