Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  26 Haz 2014

  Kolay Patates Soyma Yöntemi  Su içmek için de olsa mutfağa girme gafletinde bulunup anne radarına yakalanarak patates soyma işkencesine maruz kalan pek çok Türk genci olduğunu biliyorum. Her ne kadar irili ufaklı patatesleri soymak kolay görünse de aslında bu işin ne kadar çetrefilli bir şey olduğunu iyi bilirim. Hele onca emeğin sonunda "Ohoo patateslerin yarısını atmışsın." tepkisi iyice sinir bozan bir sahnedir. Her neyse artık bu işkence yukarıdaki videoyu izlediğinizde sizin için de son bulacaktır eminim. Hem çok pratik hem de hızlı olan bu yöntem için biraz su, kova, matkap ve uzun başlıklı fırça yeterli.


  Tavsiye Makale: Youtube Video Reklamlarından Kurtulma >>>
  Tavsiye Makale: Kolanın Pas Üzerindeki Etkisi >>>


  Daha geçenlerde parmaktan çıkmayan yüzük nasıl çıkarılır konusunda bahsetmiştim. Kim bilir daha bizim bilmediğimiz ne pratik bilgiler daha vardır diye. Harbiden de öyleymiş arkadaş. Adam bir adet matkap, fırça, tencere ve kovayla bir poşet patatesi kolayca soydu ya. Ulan yanarım da onca zaman yana yakıla soyduğum patateslerde çektiğim işkenceye yanarım. Allah bize beyin gibi hayati bir organ vermiş ama kullanmayı bilmiyoruz. Neyse zararın neresinden dönülse kardır :)

  2 yorum:

  1. Patatesi soymak için iyi fikir ama biraz fazla su harcadı sanki?

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Daha çok vakiti değerli olanlar için son derece iyi bir yöntem. Çünkü bir kaç dakikada bir kilo patates soymak zamandan baya kazandırır :)

    Sil