Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  24 Haz 2014

  Dünyada Yapılan Hack Saldırılarını Anlık Görme  Kimsenin hesabı, sitesi ya da blogu hacklensin istemem gayet kötü bir duygudur ama tüm dünyada yapılan saldırıların anlık izlenmesi acayip zevkli bir şeymiş. Yeni keşfettiğim bir site sayesinde tüm dünyada yapılan hack saldırılarını anında görebiliyorsunuz. Hangi ülkeden nereye saldırı yapılıyorsa anlık olarak dünya haritası üstünde gösteren bu siteyi kısa bir müddet izledim.

  Seyri çok zevkli bir şey olan bu haritada dikkatimi çeken nokta ise saldırıların büyük çoğunluğunun Çin'den ABD'ye yapılması oldu. ABD'den giden saldırılar da genelde Avrupa odaklıydı. Sanırım bu harita bile teknolojide emin adımlarla ilerleyen iki büyük ülkenin rekabetini gözler önüne sermeye yetiyor. Türkiye pek çok ülkeye nazaran ne saldırı yapan ne de alan sakin bir ülke görünümü çiziyor haritada. Saldırılar çıkış noktası açısından Çin ile ABD olmak üzere dünyanın iki farklı kutbunda yoğunlaşıyor.

  Neyse lafı fazla uzatmak istemiyorum. Seyri inanılmaz zevk veren bu harika siteye şuradan ulaşabilirsiniz.

  4 yorum:

  1. Aaa çok ilginç bir bilgi, hiç duymamıştım.
   Siteyi tıkladım, dünya haritası üzerinde hiç bir hareket yok, belki de hackerlar daha uyanmamıştır:))
   Yada bir ayar yapmam gerekiyor? :-/

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Hahaha ne güldüm :) Allah seni napmasın Beyza. Hackerlar daha uyanmamıştır nedir ya :D

    Bazen sistem geç geliyor sayfayı yenilemen ve bir kaç dakika beklemen gerekebiliyor :)

    Sil
  2. Çok ilginç ben baktığımda ABD'nin yanında 98 Çin'in yanında 69 yazıyordu. Sürekli birbirlerine saldırıyorlar biraz da İspanya ve Portekiz harekete geçmiş.

   YanıtlaSil
  3. Vay be Türkiye atakta İstanbul'dan birisi hackliyor.

   YanıtlaSil