Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  6 Haz 2014

  Çılgınlık Limitlerini Zorlayan İnsanlar!  Bazı insanlar vardır ki, eğlenmeyi ve yaşamdan her koşulda zevk almayı başarabilmektedirler. Bu tarz adamlar genelde bizim ülkede yaşamaz, yaşayamaz. Çünkü geçim derdinin hat safhada olduğu, işsizliğin kol gezdiği bir memlekette böyle çılgınlıklara vakit ayırıp hayattan zevk almaya kalkan adamı toplum olarak dışlarız. Ama elin ecnebisi "Yaşamak için kazanmıyorsam neden kazanmak için yaşayayım?"
  felsefesiyle koyvermiş dünyanın sıkıntılarını alabildiğine eğleniyor arkadaş.

  Gerçekten içler acısı durumumuz var. Hayatı dört duvar arasında sıkışıp kalmış insanlar olarak bu tarz çılgınlıkları ancak böyle videolardan izlemek nasip oluyor bize. O kadar tuhaf ki Youtube açıldı diye neredeyse göbek atacağız. Bunun en önemli nedeni de ahan da bu videolardır. Napalım abi? Bizim yapamadıklarımızı başkaları yapıyor biz de izleyip neşe buluyoruz. Bu tarz şeyleri yaşayamayacağız bu ülkede anladık ama bari izlememize mani olmayın yahu!

  8 yorum:

  1. you tube açılmış sayende haberdar oldum :) bu arada, çılgın insanları severim, ben de vakti evvel bir çılgınlık yapıp, erasmus sınavına girmiştim. Sınavı kazanınca pasaport vize işlemlerini hallettikten sonra da ailemi haberdar etmiştim. Herkes için bir şok olmuştu o zamanlar :) Ama buna gerçekten ihtiyacım vardı, yani Türkiye'den uzaklaşmaya... Orada yani Hollanda'da bir yıl yaşadım ve hayatımın en güzel bir yılını geçirdim... Havaalanında uyumaktan tren istasyonunda son treni kaçırıp sabaha kadar sokaklarda gezmekten ve daha nice çılgınca şeylerden bahsedebileceğim, hatıralarla dolu bir yılım oldu ve şuan eminim ki hayatım boyunca bu tür bir çılgınlığı yapacak başka hiçbir zaman dilimi bulamayacağım... Dediğin doğru aslında, yaşadığımız ülkenin koşulları da birçok şeyi ertelememize sebep oluyor ama bence biraz da cesaret ile alakalı. Genel kanıları kırmanın ve başkalarının gözünde aykırı görünmenin kişi için pek bir anlamı yoksa ve buna değecekse bence herkes hayatında bir büyük çılgınlık yapıp hayal ettiği şeyi yapmalı... Diyorum... :) Biraz uzun bir yorum oldu hakkınızı helal ediniz efenim :))

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Ne kadar güzel bir yorum olmuş :) Youtube açıldı diye tüm siteler yazı paylaşmış nasıl haberdar olmadın hayret :D Hatta ben de bu konuda yazı yazacaktım ama baktım herkes bir şey yazmış ben bari yazmayım dedim :)

    Erasmus çılgınlığına şaşırdım cidden. Bir bayanın, erkek olarak benim bile cesaret edemeyeceğim zamanlarda bu işe kalkışması gerçekten takdir edilecek bir şey. Ama dediğiniz doğru. Birşeylere cesaret etmeden güzel ve akılda kalıcı anılar da yaşanmıyor. Kıskandım şimdi sizi :)

    Sil
   2. Ben geriden takip ediyorum gündemi :) Valla bana bugünün en güzel haberini verdin cidden, bir sanatçı var pek severim, bilinmedik biri olduğu için dailymotion ve diğer sitelerden dinleyemiyordum sadece youtube da vardı. Şimdi düşün nasıl mutlu etti bu haber beni :)

    Başka ülkeler görmenin insana kattığı çok şey oluyor. Eğer vakit bulursan ve maddi kuvvetin de yeterse sana en büyük tavsiyem bol bol gez :)

    Sil
   3. Güzel haber verebildiysem ne mutlu bana :) Ahh ahh keşke tavsiyene uyup bol bol gezebilsem. Gelecek kaygısı için çabalamaktan başka bir şey yapmıyoruz yapamıyoruz malesef. Ama elime bir fırsat geçerse kesinlikle affetmeyeceğim ben de senin gibi :)

    Sil
   4. En hayırlı ve en güzel fırsatlar çıkartsın Rabbim karşına, ve o fırsatları görüp değerlendirebilmen için basiretini ve ferasetini arttırsın inşallah :)

    Sil
   5. Cuma günü çok güzel oldu bu dua :) Allah razı olsun eksik olma. Rabbim hepimize güzel fırsatlar çıkartsın inşallah :)

    Sil
  2. Ben de öyleyim diyebilsem keşke. Çok heyecan verici görünse de, böyle şeyler yapmak için yeni bir hayata başlamak gerek. Biraz geç kaldık mı bilmem... Ama yine de her şekilde yaşamak güzel :) Biz de videoları izleyerek avunuruz.

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Burcu hanım siz de benim kafadansınız sanırım ama bu ön yargılarımızı aşmamış gerekli aslında :)

    Sil