Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  14 Haz 2014

  Blogu Google+ ile Kullanmanın Önemi!


  Ülkemde uzun zamandır pek çok blog yazarının olmasına rağmen düzenli ve etkin blog yazılarının yeni yeni görülmeye başlandığı şu zamanlarda değerli blog yazarlarımızla bir gerçeği paylaşmak istiyorum. Siz ne kadar güzel, etkin ve iyi makaleler yazarsanız yazın, bu makaleleri insanlara ulaştıramıyorsanız bunun hiçbir değeri yoktur. Çünkü daha fazla insana ulaştıramadığınız yazılarınız hep sabit kitlelere hitap edecek ve bu yüzden blog yazmanızın anlamı ve önemi hep sınırlı kalacaktır.

  Bu durumun farkında olan Google blog yazarlarının daha fazla kişiye ulaşabilmesini sağlamak için Blogger alt yapısında bir dizi değişiklikler yaptı. Bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz ki Google+ ile Blogger hesabınızın bağlantılı kullanılabilmesidir. Bu özellik kimilerine basit gelebilir ama dikkatli kullanıldığı taktirde çok yarar sağlayan ve getirisi olan bir gelişmedir.

  Google+ ile Blogumuzu Bağlamak Ne Katkı Sağlar?

  Artık Google+ profillerinizde paylaştığınız linkler de arama motorlarında görülebiliyor. Bu nedenle paylaşımlarınızın ek bir platform aracılığıyla daha arama motorlarında yer alması sizin için avantajdır. Ayrıyetten Google+ hesabına yeni yazılarını otomatik paylaşım yapan bloglar imleme etkisi oluşturmuş olur ve arama motorlarında konu linkleri daha hızlı yer alır. Seo için bu son derece önemli bir getiridir.

  Google+ Kullanmanın Sosyal Açıdan Önemi Nedir?

  Google+ sayesinde bu platformu kullanan kişilere kolayca ulaşabilirsiniz. Bir blog yazarıysanız, blogunuzun alanıyla ilgili kişilere Google+ grupları ve sayfaları aracılığı ile ulaşıp onları ekleyebilir ve Google+ üzerinden blog yazılarınızı paylaşarak bu kişilerin görmesini sağlayabilirsiniz. Blogunuzla ilgili binlerce Google+ arkadaşınız olduğunu düşünün. Sizce de harika bir takipçi kitlesi olmaz mıydı? Tamamen ücretsiz ve son derece geri dönüşü yüksek bir tanıtım platformu olarak Google+ özelliğini kullanmayı ihmal etmeyin.

  Google+ Kullanmayan Blog ve Sitelerin Kazandıkları Nedir?

  Açıkcası Google+ kullanmayan ve bu hizmetle bağlantılı olmayan bir blogun hiçbir kazancı yok. Çünkü Google ve diğer arama motorları sitelerin konularının sosyal platformlarda konuşulma ve paylaşılmasına son derece önem verir. Bunun için özel hizmet verip gelir sağlayan şirketler bile var. Seo optimizasyonu denilen bir sistemin önemli kısmını oluşturan sosyal paylaşım sitelerinde var olma artık her blog ve site için bir tercih olmaktan çıkmış, zaruriyet haline gelmiştir. Arama motorlarında yükselmek ve yazılarınızı daha fazla kitleye ulaştırabilmek için Google+ ve diğer sosyal paylaşım sitelerine mutlaka önem verin.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder