Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  29 Haz 2014

  Blogger Yazılarına Google+ Profil Linki Ekleme

  Google+


  Gözünü sevdiğimin Blogger'i her gün yeni bir güzel yanını keşfediyorum. Son zamanlardaki can sıkan bazı hatalar dışında aslında bulunmaz bir nimet bizim için. Özellikle yeni güncellemelerle gelen Google+ entegrasyonu sayesinde daha fazla kullanım seçeneğine sahip olduğumuz bu serviste hızlı bir şekilde Google+ arkadaşlarımızı yazınıza ekleyebildiğimizi keşfettim.

  Bir blog yazınızda çevrenizde ekli olan arkadaşlarınızdan bahsediyorsanız, Google+ profil linkini kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz. Bunun için yazı editörüne ilk olarak + işareti koyup ardından profil linkini ekleyeceğiniz kişinin ilk üç harfini yazın. Zaten yazmaya başladıkça Google size çevrenizdeki aramanıza uyumlu isimleri listeleyecektir. Bundan sonra tek yapmanız gereken doğru ismin üstüne tıklamak ve yazınızı bitirip yayınlamak olacaktır.

  Dediklerimden pek bir şey anlamadıysanız üzülmeyin şuradan ekran görüntüsüne bakarak kavramaya çalışabilirsiniz. Ne gereği vardı bu kadar basit bir şeyi kaleme aldın diyecek olanlar için açıklamamı yapayım. Şayet çok hızlı blog yazan biriyseniz ve yazmanızın akışını bozmadan Google+ profil linki eklemek için bu yöntem çok pratik. Bir kaç tıklama ile istediğiniz isime link verebilmiş olursunuz. Bu sayede yazınızda ekstradan link eklemek, metin seçme gibi zahmete girmiş olmazsınız. 

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder