Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  27 May 2014

  İnsanlığın En Büyük Düşmanı İnsandır!  Hepimizin unuttuğu bir gerçek: Sevginin yeşerdiği bahçelerde, öfke kendine yer bulamaz. İnsanlık büyüyen bir öfke bulutu gibi. Herkes birinden şikayetçi. Yaşam, insanlığın sonsuz kavgasından ibaret. Tarih yapılan sayısız hataların tekrarından usanmış... Gönüller sevgiye düğümlenmiş ve dudaklar barış cümlelerine hasret...

  Hepimiz biraz para, zafer ve güç derdine düşmüş ahmaklar olma yolunda muhteşem adaylarız. Benliğimizi sorgulamadan hatayı sürekli başkalarının üzerine yıkma, başarıları kendimizde arama çabalarından ibaret zayıf ve ezik varlıklarız. Kötülükte şeytanı çırak bırakacak derecede ileri gidebildiğimizden biz de haberdar değildik.

  Doğduğu andan itibaren insan, hiçbir iyiliğin cezasız kalmayacağını acımasız bir şekilde öğrendi. Çocukça sevgilerimizden eser kalmayan karanlık kalplerimizden, kan yerine sadece şüphe pompalanıyor vücutlarımıza. Çocukluğumuzda saf duygularla inandığımız şeylerin büyüdükçe bir yalandan ibaret olduğunu anlamamız bunun asıl sebebi.

  Ruhlarımız buhranda, ufkumuz zifir karası. Hayatın güzel yönlerini unutup başarının, kazanmanın ve hayatta kalmanın derdine düşmüşüz. Her birimizin hayatı survivordan farksız. Yaşamlarımızın her aşamasında bir yarış ve her yarışta yaşanan hüsranlar kazanma arzumuzu ve bu uğurda verilen çabayı körüklemeye yeterli. Bu nedenledir ki, kin, nefret ve kıskançlık duyduğumuz birileri hep olacaktır.

  Ve yüzümüze tokat gibi çarpan bir gerçek: Yer yüzünde insan olduğu sürece hep bir düşmanı olacaktır.

  2 yorum:

  1. Sana katılıyorum, bazı kalpler öylesine kararmış ki göstersen de güzellikleri göremiyor... Allah u Teala Nahl Suresi 108. ayetinde buyuruyor ya hani (mealen) "İşte onlar, Allah’ın; kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir. İşte onlar gafillerin ta kendileridir.", ne söylesek nafile, onlar Allah'ın basiretini mühürlediği kimselerdir. Rabbim bizleri böyle gafil kul olmaktan muhafaza etsin... Hayırlı kandiller...

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Katılıyorum Kuran insanlığa en güzel rehberdir bu güzel sözleriniz için teşekkür ederim :) Size de hayırlı kandiller.

    Sil