Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  26 May 2014

  Güzel Ülkemin Lüzumsuz Aydınları!  Açıkcası ülkemde blog yazarı olmak gerçekten çok kolay. İnanın yazacak konu bulmakta hiç sıkıntı çekmiyor insan. Çünkü o kadar saçma, o kadar gereksiz ve eleştirilmesi gereken noktamız var ki tüm dünya blog yazarları bir araya gelse anlat anlat bitiremezler bizi. Yukarıdaki videoyu izledim de köşe yazarlarımızın yazıları kadar günlük hayattaki davranışlarında da ciddi tuhaflıklar olduğunu fark ettim.

  Bu makalemde boş işler uzmanı ülke insanımın okuduğu gereksiz köşe yazarlarından yani kendine aydın diyen kesiminden bahsetmek istiyorum. "Bir kitap başımıza inen bir darbe gibi bizi sarsamıyorsa neden zahmet edip okuyalım ki?" der ünlü yazar Franz Kafka. Aynı şey bana göre köşe yazıları için de gerekli. Millete gündem konularında haber manşetlerinin günah keçisi arama girişiminden ötesini veremeyen yazarlar ne işe yarar soruyorum? Aydın aydınlatan kişi demektir. Ülke sorunları için günah keçilerini bulup ortaya çıkartmaktan ve her haltı sadece eleştirmekten öte eleştirilerine deliller ve çözümler sunabilen yazarlar gereklidir.

  Doğru konuşayım hayatımda ünlü köşe yazarların en fazla birer yazılarını okumuşumdur. Bu ilk okumadan sonra nedense hiç düzenli takip edebileceğim bir yazar denk gelmedi ülkemde. Sadece kuru eleştiriye dayalı yazılar, çözüm odaklı olmayan mantıklar, okuru sıkan ve gelişi güzel kullanılan bir dil vs... Bazen durup düşünüyorum bu adamlar nasıl köşe yazarı olabilmiş diye. İnsana cesaret de gelmiyor değil bunlar olabiliyorsa ben alasını olurum diye. Gerçi iki gün gündem konusu olup sanatçı sıfatını kazanan gereksizlerin dolup taştığı ülkemde bu tarz yazarların hiç de tuhaf karşılanmaması gayet normal. Ama ciddi de takipçisi oluyor adamların ona şaşırıyorum.  Soma'da facia olmuş insanlar ölen yüzlerce mazlumun derdine düşmüş çıkıp köşe yazarı denilen biri Soma'da ölenlere bu müstahaktır diyor. Aydın olacak adamın yaptığı açıklamaya bak. Elin yedi kat yabancısı söylemez adam güya ülkemin yazarı en acı günümüzde ölenlere müstahak diyor. Nedeni de kendi kadar komik. Çünkü onlar Ak Partinin mitinglerinde parayla tutulan kimselerdi diyor. Şimdi ben bunu söylemenin yanlış olduğunu bazı kendi görüşlerini mutlak doğru bilen vatandaşlarıma zaten anlatamam ama koskoca köşe yazarının bunu söylemenin yanlış ve edepsizce bir davranış olduğunu söylemek de mi bize, okurlara düşecek? Neyin kafasını yaşıyorsunuz siz ya? Koskoca köşe yazarı böyle gereksizce, insanın kanını donduran bir laf söyler mi? Sen orada ölenlerin AKP için çalıştığını nereden biliyorsun hem farzet ki ölenler hep AKP için çalışanlardı. Bu ölmelerini haklı kılacak bir etlen midir? Neyin kinidir neyin nefretidir bu ya? Orada ölenler her şeyden önce insandı. Onu geçtim senin ülkenin insanıydı be adam! Azıcık hayalı olun.

  Benden herkese tavsiye kesinlikle bu ülkedeki yazar müsvettelerini okumayın, takip etmeyin. Ülkemizde bir yerini açınca sanatçı olan kişilerden sonra iki faşistçe laflar edip yazar olan kişiler türemeye başladı. Allah sonumuzu hayretsin.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder