Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  20 Nis 2014

  Selfie Nedir? Türk Halkı Cevapladı  Çıkış zamanı fotoğraf makinasının icadına kadar uzanan ama insanoğlu tarafından 2014 yılının Oscar ödüllerinde keşfedilen sosyal medyanın yeni gözdesi "Selfie" çılgınlığı Türk halkına sorulmuş. Gerçekten çok komik cevapların yanında harbiden düşünülmesi gereken şeyler de söyleyenler olmuş. Ama benim favorim "Safi afedersin Ağrı'da bizim köyde böyle salak gibi olan adamlara denir." cevabını veren amca oldu.

  Dönerci abinin bir dakika anlatmakla mücadele ettiği selfieyi cümlesinin sonunda 3 saniyede özetleyebilmesi de ayrı bir komedi. Neyin mücadelesini veriyorsun ki? Sokaktasın işte her zamanki gibi. Bir mikrofon doğrultuldu diye bu asortik cevap verme merakı da nedir?

  Videoyu özetlemek gerekirse benim ülke insanımda selfie, cep telefonu olmayana göre zengin icadı, liseli ergene göre yanlızlık, yaşlı dayıya göre köydeki salak adama takılan ad, bu kavramı ilk defa duyan günümüz insanına göre de sulak yerlerde yetişen bir ağaçmış. Selfie, seyfi ya da selvi artık her ne zıkkımsa gerçekten bu videoyla bana daha da komik gelmeye başladı.

  Ha bu arada selfie'ye takılmamın geri kafalılıktan olduğunu söyleyen bazı ziyaretçilerim oldu. Onlardan video sonundaki gencin yorumunu dinleyip ileri kafalılıkla düşünmelerini rica ediyorum :)

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder