Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  19 Nis 2014

  Hollywood'luk Yerli Yapım Panzehir Filmi  Tüm dünyada sinema sektörleri şaha kalkarken, üzülerek söylemeliyim ki ülkemizdeki sinema sektörü ve kültürü giderek saçmalamaya ve yozlaşmaya doğru sürüklenmekte. Özellikle Recep İvedik ile başlayan komedi filmleri furyası ve birbirinden saçma, konusuz ve sanatsal özelliği olmayan filmlerin artması bende yerli sinema zevkini bitirdi. Diğer yandan ev hanımlarının desteğini alan yerli televizyon dizileri, izleme artışını ve sinema seyirci kitlesinin düşüşünü de arkasına destek alarak hızla kendini geliştirmeyi başardı. Bu kaliteye en güzel örnek bana göre "Ezel" dizisidir.

  Daha önce biri bana bu kalitede bir yerli dizi izleyeceğimi söylese gerçekten gülerdim. Ama "Ezel" gerçekten farklı ve son derece kaliteli bir yapımdı. Son bölümünü de göstererek işi cıvıtmadan bitirebilen ender dizilerden de biriydi. Aslında senaryoyu bir yerde noktalaması işin kalitesini ortaya koymuş olsa da benzer kalitede bir dizi daha çıksın diye hala bekleyen kişilerden biriyim. Bu bekleyişimin hiç beklemediğim bir alan olan sinema sektöründen son bulacağını tahmin etmezdim.

  "Panzehir" isimli bir yerli filmin fragmanını görür görmez gerçekten etkilendim. Bana "Ezel" dizisinde duyduğum esrarengiz ve kuvvetli bir senaryo olduğu hissi yaşattı. Uzun bir zamandan sonra yerli sinema fragmanını sonuna kadar izledim ve gerçekten "Bu filme gitmeliyim" diyebildim.

  Dedim ya! Bu kalitede bir filmi Türk sinema sektöründen beklemiyordum. Nitekim öyle de olmuş. Filmin yapımcı ve dağıtımcıları arasında Hollywood'un ünlü firmalarından biri olan "Warner Bros" şirketi de var. Her ne kadar oyuncuları hakkında çok detaylı bir bilgim olmasa da yıllarını sinemaya vermiş ve şimdiki aktörlere ders verecek kalitede bir isim olan Cüneyt Arkın'ın böyle ciddi bir projede rol alması beni gerçekten sevindirdi.

  Panzehir filminin fragmanını izlediğimde "Ezel" dizisinin aklıma geldiğini söylemiştim. Bunun nedeni filmin konusu. Tıpkı bahsi geçen dizide olduğu gibi bu filmde de yer altı dünyası, mafya hesaplaşmaları konu alınmış. Aslında çok ciddiyet isteyen ve işin hakkını veremediğinizde hüsran yaşatabilecek bir senaryo seçimi olmuş. Ama bu filmin kalitesinin bu ağırlığı kaldırabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum. Oyuncu kadrosu Emin Boztepe, Cüneyt Arkın, Tolga Akdoğan, Edoardo Costa, Emir Benderlioğlu, Christina Gottschalk ve Florence Eugene olarak belirlenen filmi sinemada mutlaka izleyeceğim.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder