Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  16 Nis 2014

  Bu Neyin Reklamıdır Turkcell?  Hani ülkemizde adam gibi firma yetişmiyor nedeni nedir diye yıllardır düşünürüz ya. Aslında sebebi çok basitmiş. Adam olacak firmalar zamanla ülkemin insanının saçma modalarına ayak uydurmaya çalışınca fena halde tozutuyor. Aylardır bu reklamı döndürüp durdular televizyonlarda, sosyal medya sitelerinde. Sonuç nedir? Biri de çıkıp demez mi ki arkadaş bu reklam ne anlatıyor? Bana vermek istediğin mesaj nedir?

  Çipetpet nedir? Barbara nedir? Bunların senin reklam politikanla alakası nedir? Sosyal medyada fenomen olmuş isimler kullanılarak internet tarifesine atıfta bulunulmuş. İyi güzel hoş da millet senin tarifene geçince manken olan barbara artık manken olmayacak mı? Arnavut şevket daha mı yavaş konuşacak? Yani bunu kullanış amacın nedir? Koskoca bir firmanın reklam stratejisinde saçmaladığına yanmıyorum aslında. Bizim milletimiz zaten bu dilden anlıyor. Yerelde güzel de iş yaparsın belki bu reklamla ama şunu iyice belle Turkcell bu kafayla kesinlikle uluslararası bir şirket olamazsın.

  Yılların Turkcell'i saçma sapan reklamlarla ülkemizdeki yerini koruma derdine düşe dursun elin Vodafone'u ta İngiltere'den gelip bakın nasıl bir reklam ile 3G internetini tanıtmış:


  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder