Hayata bakışınızı değiştirir...

 • Gündem Notları:

  28 Nis 2014

  Bu Dünya Sana Da Kalmaz Sisi

  Hayatımız dikenlerle dolu bir yoldan farksızdı belki ama bizi asıl acıtan o dikenler değil, yolumuza bu dikenleri dökenlerdi.

  Mısır halkı son bir kaç yıldır pek çok şeyin mücadelesini verdi. Demokrasinin, sabrın, yaşama hakkının ve son olarak insanlığın... Bundan sonra ne olur kestiremiyorum. Belki Mısır'ın şu anki darbeci yönetimi çok şey kazanabilir. Dış destekler, parasal yardımlar, maddi çıkarlar vs... Ama benim gözümde insanlığını kaybetmiştir.

  İsrail yalakası Mübarek rejimine karşı direnirken meydanlarda Müslüman kardeşini koruyanlar bugün onların idam fermanını imzalıyor. Son haberlere göre 683 kişinin daha idamına hükmedilmiş. Bu neyin kinidir? Neyin vahşetidir? Neyi gerekçe gösterip asacaksınız kendi halkınızı? Sırf yasal olarak halk tarafından seçildiği için mi suçlu bulundu ve idamına hükmedildi bu insanların?

  Mehmet Akif "Ah o 20. asır yok mu? O mahluk-u asil" diye seslenmişti Çanakale'ye kuduz köpek gibi saldıran Batı'ya." Üzülerek söylemeliyim ki 21. asırda yaşadıklarımız o asil kavramını bile cümleye katmamıza engel oluyor. Hiçbir suçu olmadan binlerce insanın idamına hükmedilmesi bu kadar basit olabilir mi? Bir maymun çıkıyor darbe yapıyor bununla da yetinmeyip devirdiği hükümetteki herkesi suçsuz, günahsız idama mahkum ediyor. Taksim'de biber gazı kullanım oranını araştıran Batı Mısır'da katline hüküm verilen yüzlerce insan için sessiz.

  Ateşe ateşle karşılık verirsen Suriye'de mülteci, darbeye karşı sivil direniş gösterirsen Mısır'da idam mahkumu olacağın bir dünyada yaşıyoruz. Bu dünya ne Firavun'a ne de Nemrut'a kaldı. Sana da kalmaz ey Sisi! Yer yüzünde insanoğlu var olduğu sürece gerçek adalet ve medeniyetin bu gezegene uğramayacağını düşünüyorum. Zalimler için yaşasın cehennem!

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder